CRONOPIOS IDIOMAS – Nový prístup k španielčine

Keď sa povie jazyková škola, čo presne si predstavíte? Prísneho učiteľa, veľa slovníkov, kníh a príručiek alebo učenie formou zábavy? Ja si predstavím Cronopios Idiomas.

Mladých a motivovaných učiteľov, ktorí sa snažia spraviť z učenia cudzieho jazyka zážitok a zábavu. Ľudí, ktorí vytvorili projekt jazykovej školy nového typu. Kde nikto nie je šéf, ale všetci spolupracujú. Ako hovorí jeden zo zakladateľov Cronopios Idiomas, Pedro Sanchez: „Sme všetci jeden tím. Zameriavame sa hlavne na kvalitu výučby a našim študentom venujeme individuálnu pozornosť.“ Títo mladí ľudia sa snažia zmeniť systém doteraz zaužívanej výučby na systém, v ktorom sa lekcie a hodiny vytvárajú na základe potrieb študentov a nie naopak. Zároveň sú naprogramované podľa plánu Instituto Cervantes a štruktúrované podľa CEFR (Spoločný európsky referenčný rámec pre jazykové znalosti). Všetci učitelia sú vysoko kvalifikovaní, vysoko motivovaní a majú bohaté akademické skúsenosti.

„Najdôležitejšia je komunikácia. Komunikácia tak medzi učiteľmi, žiakmi ako aj medzi nimi navzájom.“ hovorí Eugenia. Jeden zo spôsobov, ako dosiahnuť aby bola výučba cudzieho jazyka ešte viac efektívna je socializácia žiakov prostredníctvom sociálnych a kultúrnych aktivít, v triede i mimo nej sa snažia priblížiť španielsku kultúru a zvyky. „Nie je nič lepšie, než sa zúčastniť našich kultúrnych workshopov a posilniť tak svoje komunikačné schopnosti priamo v príjemnej atmosfére mesta Madrid,“ dodáva Mário, ktorý každý týždeň organizuje malú exkurziu v centre Madridu. Trocha histórie, legiend, pamiatok ale samozrejme aj degustácia španielskej kuchyne a i., aj to patrí k výučbe jazyka a kultúry. Okrem iného Cronopios Idiomas dáva možnosť spojiť učenie španielčiny napr. s kurzom varenia, v kombinácií s flamencom alebo v spojení s kurzom fotografovania.

Cronopios Idiomas a spoločensky zodpovedné podnikanie (CSR)

Tento tím dodáva, že verí v spoluprácu s inými jednotlivcami a organizáciami. Preto sa rozhodli rozvíjať rôzne spoločenské projekty v okolí školy.

  • Cronopios Idiomas dáva zadarmo k dispozícii priestor na prezentáciu diel miestnych umelcov a tak im pomáha zviditeľňovať sa.
  • V duchu spolupráce, umožňuje ďalším organizáciám alebo jednotlivcom využiť voľné priestory školy na zasadnutia a iné akcie.
  • Buduje sieť ubytovania, kde si rodiny a šudenti navzájom pomáhaju. Študenti, ktorí sa v Madride prechodne zdržiavajú môžu u týchto rodín bývať za primeranú cenu a tým prispievať do rodinného hospodárstva a naopak, rodiny integrujú študentov a umožňujú im tak úplne sa ponoriť do španielskej atmosféry.
  • Škola sa snaží podporovať ľudí, ktorí si nemôžu dovoliť výučbu tým, že im ponúka možnosť zúčastniť sa na kurze, v ktorom ostali voľné miesta. Šírenie tejto myšlienky je vykonávané prostredníctvom štipendií študentských centier a združení.

V prípade záujmu o jazykové kurzy alebo pre viac info o kooperácii s Cronopios Idiomas, prosím navštívte web: www.cronopiosidiomas.com

Miroslav Hajnoš

Comments

comments