Európska cena Karola Veľkého hľadí do budúcnosti.

Európsky parlament a Nadácia medzinárodnej ceny Karola Veľkého mesta Aachen pozývajú mladých ľudí zo všetkých členských štátov EÚ, aby sa zúčastnili na súťaži venovanej problematike rozvoja EÚ, integrácie a európskej identity.

Európska cena Karola Veľkého hľadí do budúcnosti, nesie povinnosť hovoriť o etickom obsahu našej spoločnosti. Je zameraná na záväzok európskych nápadov, na ochranu utláčaných a poskytnutia možnosti zabezpečiť si budúcnosť. Toto ocenenie je postavené na základných pilieroch a to slobode, ľudskosti a mieru.

Európska cena Karola Veľkého pre mládež sa udeľuje za projekt, ktorý podporuje európske porozumenie, rozvoj európskej identity a integráciu. Taktiež motivuje ďalších mladých ľudí, aby boli aktívni a nevzdávali sa motivácie posúvať svoje nápady do reálnej podoby. Už 7. ročník Nadácie medzinárodnej ceny Karola Veľkého v spolupráci s Európskym parlamentom, udeľuje túto cenu projektom na individuálnej báze alebo organizáciám.

Termín na podanie prihlášok je do 20. Januára 2014. Všetky informácie a taktiež formulár je k dispozícii na oficiálnej stránke Ceny Karola Veľkého.

Výber prebieha v dvoch fázach. Prvá fáza je národná, kde národná komisia zložená z väčšiny europoslancov a zástupcov mládeže vyberie najlepší projekt a posunie ho do užšieho európskeho výberu, kde je 27 kandidátov ako členských štátov. Napríklad, v roku 2013 bolo do súťaže zo Slovenska prihlásených celkom 13 projektov.

Najlepší projekt každý rok získa 5 000 EUR, druhý v poradí 3 000 EUR a tretí 2 000 EUR. Okrem finančnej odmeny dostanú traja víťazi pozvánku na návštevu Európskeho parlamentu. Zástupcovia každého z 27 vybraných národných projektov budú pozvaní na 4-dňový výlet do mesta Aachen v Nemecku. Ceny za tri najlepšie projekty odovzdá predseda Európskeho parlamentu a zástupca Nadácie medzinárodnej ceny Karola Veľkého mesta Aachen.

Týmto by sme Vás radi chceli motivovať neupúšťať od svojich nápadov, ale naopak dať im šancu na zrealizovanie. Práve Cena Karla Veľkého môže byť ten správny krok!

Viac informácii nájdete na oficiálnej stránke TU.

sk-apply-now-botton-2014

 Miroslav Hajnoš

Comments

comments