Letná škola o európskom práve v Gruzínsku

Si právnik a zaujímaš sa o európske právo? Ak áno, letná škola v Gruzínsku je stvorená práve pre Teba!

Letná škola sa uskutoční 12. až 23. júla v meste Batumi v Gruzínsku. Batumi je optimálne miesto pre hostenie letnej školy. Ako dôležitý prístav a letisko zároveň má za sebou dlhú históriu spájajúcu Kaukaz a Európu a slúži ako vzor a inšpirácia pre Európske hodnoty.

Letná škola je otvorená pre 25 študentov zo všetkých krajín Kaukazu ako aj krajín Európskej únie. Jej cieľom je ponúknuť platformu pre diskusiu v oblasti práva Európskej únie a jej právneho a politického významu pre štáty južného Kaukazu.

Výučba sa bude zameriavať na základné znalosti o histórii a právnych aspektoch európskej integrácie. Okrem toho bude osobitná pozornosť venovaná EÚ ako medzinárodného aktéra a jej vzťahov so strategickými partnermi a medzinárodnými organizáciami na globálnej a regionálnej úrovni, najmä v krajinách južného Kaukazu.

Prihlášku si môžu podať študenti politológie, práva, medzinárodných vzťahov, alebo iných príbuzných odborov, ktorí sú buď v treťom ročníku bakalárskeho, alebo druhom ročníku magisterského štúdia.

Cena za Letnú školu je 120 euro. Tento poplatok zahŕňa raňajky, obed a ubytovanie počas 11 dní.

Ak máš záujem, nezabudni na jednu podstatnú vec, t.j. čo je súčasťou prihlášky. K tomuto ti bude stačiť poslať tvoj CV a motivačný list na maiovú adresu reees@uni-graz.at.

Pozor, DEADLINE je 30. apríl.

Viac info nájdeš TU.

Comments

comments