Nočné sovy vo Viedni o bezpečnosti a spolupráci

OSCE Security days 2013 je konferencia organizovaná Organizáciou pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe. Konferencia sa bude konať medzi 17.-18.júnom vo Viedni za účasti expertov z oblasti vzdelávania, think thankov, občianskej spoločnosti a médií.

Témou tohtoročnej konferencie je rola OSCE v 21.storočí, znalyzovanie súčasných bezpečnostných potrieb, výziev, ale taktiež zdieľať navzájom nové myšlienky, inovatívne riešenia v rámci bezpečnosti a hľadanie nových nástrojov ako podporovať dialóg a kooperáciu. Súčasťou Security days bude aj event Night Owl Session, ktorý bude špeciálne venovaný mladým ľuďom, ktorý sa podieľajú na bezpečnosti vo svojej komunite cez sociálne média. Témou panelovej diskusie je Ako sociálne média (a iné online nástroje) môžu meniť náš svet.

Medzi speakermi bude Jonne Catshoek z Holandska, zakladateľ a riaditeľ online platformy ELVA, ktorá umožňuje organizáciám spolupracovať s komunitami, mapovať ich lokálne potreby a zastávať zmeny. ELVA pracuje na báze otvoreného zdroja a je zadarmo. Druhým speakerom je Lucas Nielsen, zakladateľ hudobného aktivizmu RAPOLITICS v Dánsku. Víziou tejto neziskovky je dať mladým priestor vyjadriť sa a stať sa aktívnym. Kreatívnym focusom na umelecké vyjadrenie, rap, komunikáciu a zvýšenie demokratického povedomia. Tretím speakerom bude Marija Novkovic, špecialista pre otvorené partnerstvo s vládou v United Nations Development Programme v Montenegru. Marija Novkovic sa vo svojej práci špecializuje na antikorupciu, transparentnosť a integritu. Posledným panelistom bude Tadas Langaitis, zakladateľ Aukok.lt a predseda nadácie Civic Responsibility Foundation, ktorá rozvíja kultúru filantropie v Litve.

Panelová diskusia bude prebiehať vo Viedni 17.júna v čase od 19:00-21:00. Diskusie sa môžete zúčastniť online cez sociálne média a zabezpečený bude aj živý prenos. Ak,  máte záujem priamo sa zapojiť a pýtať sa, môžete tak spraviť cez Twitter účet @OSCE, použitým hashtagu #secdays.

So speakermi sa môžete spojiť cez ich Twitter účty:

  • Jonne Catshoek @ElvaTeam
  • Lucas Nielsen @LucasNielsenX
  • Ms. Marija Novkovic @MariaNovkovic
  • Mr. Tadas Langaitis @tadaslangaitis

FB event

Sabina Masová

Comments

comments