Poznáme víťazov Európskej ceny Karola Veľkého pre mládež 2013.

V utorok 7. mája sa uskutočnilo oficiálne odovzdávanie ceny Karola Veľkého za účasti osobností ako Michael Jansen, predseda Nadácie Ceny Karola Veľkého, Ernst Schmachtenberg z Aachen Univerzity, Martin Schulz, predseda Európskeho parlament, Hans-Gert Pöttering, bývalý predseda Európskeho parlamentu a mnoho ďalších. Celé odovzdávanie cien sa uskutočnilo v očarujúcich priestoroch Aachen Univerzity.
Víťazným projektom sa stal španielsky projekt “Europe on Track”, ktorý si kladie za cieľ zachytiť víziu mladých ľudí pre stratégiu Európy 2020 prostredníctvom multimediálnych produktov a zostaviť krátky dokument, ktorý prezentuje ich názory. Organizátorom tohto projektu je jedna z najväčších mládežníckych organizácii AEGEE EUROPE.

Predseda Európskeho parlamentu Martin Schulz počas jeho príhovoru vyzdvihol, že všetkých 27 výhercov Európskej ceny Karola Veľkého pre mládež 2013 je našou budúcnosťou a že našou úlohou, a to úlohou politikov, je pomôcť týmto mladým aktívnym ľuďom k splneniu ich snov.

Poľský projekt “Discover Europe“ bol ocenený druhou cenou. Fotografická súťaž, ktorú organizuje Erasmus Student Network Poľsko, má za úlohu zobraziť krásy našej Európy v rôznych momentoch. Tretie ocenenie patrilo výnimočnému projektu “The Story of My Life” z Estónska.

Celé slávnostné udeľovanie cien sa nieslo vo veľmi príjemnej atmosfére. Všetky projekty boli vynikajúce a podporujúce rozvoj európskeho povedomia medzi mladými ľuďmi a ich účasť na projektoch.

Je nám veľký potešením, že Európsky dialóg perspektívneho postoja sa mohol zúčastniť tohto ocenenia ako slovenský národný výherca. Týmto by sme sa chceli poďakovať za dôveru a za to, že sme mohli reprezentovať naše Slovensko počas Európskej ceny Karola Veľkého pre mládež 2013.

V nasledujúcom čísle magazínu môžete očakávať detailnejší článok aj so špeciálnymi rozhovormi s výhercami Európskej ceny Karola Veľkého pre mládež 2013.

Miroslav Hajnoš s Martinom Schulzom, prezidentom Európskeho parlamentu.

Miroslav Hajnoš a Luis Alvarado, výherca ECYP 2013

Miroslav Hajnoš

Comments

comments