Študenti poďte do Nemecka na modelovú konferenciu Eurasia United Nations

Od 28.mája do 1.júna 2014 bude v meste Passau prebiehať medzinárodná konferencia EurasiaMUN, teda modelová konferencia Spojených národov. Je to akademická simulácia určená pre študentov z celého sveta a akéhokoľvek študijného zamerania. Cieľom je vzdelávať študentov o aktuálnych udalostiach vo svete a politických riešeniach týchto udalostí. Môžete sa stať súčasťou platformy mladých aktívnych ľudí z celého sveta a spolu s nimi diskutovať o dôležitých problémoch, ale aj  kľúčových konfliktov minulosti.

Organizátorom sú študenti Lahore University of Management Science v Pakistane a Passau University v Nemecku. Čo ich spája je priniesť študentov z celého sveta výnimočnú konferenciu a priestor Eurasia. Je to ich spoločným domovom, priestorom dvoch kontinentov, 92 krajín a rozlohy 55 miliónov km².

Konferencie nechce stavať múry medzi Európou a Áziou, ale chce podčiarknuť to, čo tieto krajiny spája. Mladý ľudia po celom svete majú podobné túžby, sny a ambície a nezáleží na tom odkiaľ pochádzajú. Chcú sa podieľať a byť vypočutí pri otázkach o ľudských právach, medzinárodnej politiky a ekonomiky. Konferencia je teda priestorom ľudí, ktorý pochádzajú síce z odlišných kultúr, ale práve to je zároveň aj ich najväčšou výhodou, možnosťou ako sa pozrieť na jednu vec z rôznych uhľov pohľadu.
EurasiaMUN nie je len obyčajnou konferenciou bude to päť nezabudnuteľných dní intenzívnych a napínavých debát, simulácií reálnych životných kríz, výnimočných spoločenských podujatí v srdci Európy. Okrem toho spoznáte množstvo ľudí a vytvoríte si medzinárodné priateľstvá.

Účastnícky poplatok pre EurasiaMUN 2014 je 65€ v prvom kole (do 1.mája 20:00) a 69€ štandardný poplatok po 1.máji. Poplatok pokrýva:

  • 3-chodový obed každý deň počas konferencie (okrem nedele)
  • Coffee breaks
  • Vstup na všetky spoločenské podujatia počas konferencie, taktiež aj párty na lodi
  • V závislosti na type podujatia aj uvítací drink alebo iné prekvapenie
  • Všetky materiály o konferenciíDelegáti, ktorý majú vysoké cestovné náklady sa môžu uchádzať o finančnú pomoc. Jedna z možností je Couchsurfing, teda poskytnutie ubytovania zadarmo, v prípade dodatočných informácií alebo záujme o tento druh príspevku kontaktujte eurasiamun.passau@gmail.com. Žiaľ organizácia nemôže poskytnúť plné štipendium alebo pomoc s cestovnými nákladmi. Jedinou možnosťou ako získať podporu je cez nemecký DAAD, informácie získate na www.daad.de/en/.

Registrovať sa treba na tomto linku : http://www.eurasiamun-passau.org/register/registerStart.php
Najneskôr do 22.mája 2014. Do 26.mája je potrebné napísať  position paper, ktorý sa stane súčasťou hodnotenia záverečných najlepších prác, ak position paper nedodáte budete automaticky z tohto hodnotenia vylúčený.

V prípade otázok, navštívte oficiálnu stránku podujatia v časti FAQ: http://www.eurasiamun-passau.org/faq/ alebo kontaktujte: eurasiamun.passau@gmail.com

Autor: Sabina Masová

Comments

comments