Summit Mládeže EPP vytvoril alianciu pre tvorbu pracovných miest

Predsedovia členských organizácií Mládeže EPP (YEPP) sa stretli v Bukurešti 4. a 5. októbra 2013 na Summite o vytváraní pracovných miest pre mladých a podpísali Deklaráciu pre vytváranie pracovných miest založenú na “3-krokovom pláne” YEPPu. Pridal sa k nim aj eurokomisár Michel Barnier.

Lídri mládežnických orgnizácií sa zaviazali k vytvoreniu národných stratégií pre kreovanie pracovných miest pre mládež , a navrhnú špecifickú legislatívu svojim ministrom vlád. Prioritami tohoto spojenectva sú daňové stimuly pre tvorcov pracovných miest, vzdelávanie založené na zlepšovaní zručností a nulová byrokracia pre mladých podnikateľov.

Summitu sa zúčastnil aj Európsky komisár Michel Barnier. Ten plánom YEPPu vyjadril plnú podporu a zároveň odprezentoval priority Európskej komisie.

Predseda YEPP Konstantinos Kyranakis a generálny sekretár Colm Lauder vyhlásili, že “YEPP vytvára najväčšiu alianciu pre tvorbu práce v Európe, spojením síl poslancov EP, národných parlamentov, ministrov práce, financií a školstva, straníckymi lídrami, akademikmi, think tankmi, biznismanmi a mládežníckymi organizáciami. Chce pomôcť až 6 miliónom mladých ľudí bez práce. Sme odhodlaní pokračovať pokiaľ reformy v prospech tvorby pracovných miest nebudú schválené národnými parlamentmi. Neprestaneme pokým Európska mládež bez práce neuvidí výsledky a budeme stáť proti všetkým populistom, ktorí populisticky sľubujú pracovné miesta na základe zlyhávajúcich istôt.”

Okrem historického prijatia akčného plánu na vytvorenie nových pracovných miest pre mladých Európanov priniesol summit aj jeden významný úspech pre Novú Generáciu. Zahraničná tajomníčka Aška Belková bola zvolená do funkcie finančného audítora YEPP. Jej úlohou bude strážiť výdavky celej organizácie. Je to vôbec prvýkrát v histórii NG, kedy sa člen NG stal súčasťou predsedníctva YEPP.

YEPP je najväčšia politická mládežnícka organizácia v Európe, spája 55 stredopravých mládežníckych politických organizácií z 38 krajín Európy.

Miroslav Hajnoš

Zdroj:  Tlačová správa NG

Comments

comments