Máj

Editoriál

Vážení čitatelia,

Prinášame vám už tretie číslo jedinečného mesačníka, v ktorom sa opäť dočítate aktuálne a veríme, že zaujímavé informácie z Európskej únie.

Mesiac, ktorý uplynul od posledného vydania bol pre Európsky dialóg veľmi dôležitý a plný očakávaní. Počas druhého májového víkendu sa v Bratislave uskutočnilo historicky prvé Valné zhromaždenie členov tímu ED, na ktorom sa preberali ciele a ďalšia činnosť Dialógu v nasledujúcom období. Keďže sa mnohí z nás stretli vôbec prvýkrát, počas neformálnych stretnutí sme sa mali možnosť lepšie spoznať, čo veríme bude viesť k lepšej vzájomnej spolupráci. Tomuto víkendu predchádzalo slávnostné odovzdávanie ceny Karola Veľkého v nemeckom Aachene, o ktorú sme sa aj my, ako národní víťazi uchádzali. V konkurencii ďalších 26 národných projektov sa náš projekt nestratil aj napriek tomu, že sa neumiestnil na ani jednej z troch víťazných pozícií. Účasť na udeľovaní cien aj napriek tomu považujeme za veľký úspech nakoľko nám dodala motiváciu a inšpiráciu pre našu ďalšiu činnosť.

Pevne veríme, že aj v treťom čísle si nájdete články, ktoré vás dokážu zaujať a potešíte nás vašim prejaveným záujmom. Aj vďaka vašim pripomienkam a návrhom sa dokážeme neustále zlepšovať, preto nás neváhajte kontaktovať a my spravíme všetko čo bude v našich silách aby sme vám vyhoveli.

Prajeme vám príjemné čítanie a pokiaľ vás naša činnosť zaujíma navštívte našu stránku www.europskydialog.eu, na ktorej sa denne dočítate nové články, rôzne rozhovory a nájdete príležitosti na vzdelávanie a kariérny rozvoj.

David Hluško