V Bratislave privítame cyklistov z “Ride For Your Right!”

Projekt Ride For Your Right si kladie za ciel zvýšiť povedomie o dôležitosti mobility mladých, ktoré im ponuka Európa. Každoročne organizujú cyklistickú trasu zameranú na rôzne európske témy. Tento rok sa venujú “Občanom 2020”, ale aj Európskej občianskej iniciatíve Fraternite 2020, ktorú na Slovensku podporuje aj Európsky dialóg perspektívneho postoja. Trasa sa začína vo Viedni a po niekoľkých týždňoch cyklisti zakončia svoju cestu v Ankare, Turecko.

Dňa 15.07.2013 o 18:00 ich privítame v Bratislave, kde sa stretnú s členmi Európskeho dialógu perspektívneho postoja. Celé podujatie sa uskutoční na nádvorí Európy, Palisády 29, Dom Európy.

Členovia Európskeho dialógu, hostia a verejnosť privítajú dohromady až 30 cyklistov na čele s hlavným organizátorom projektu, Juliana Walkowiaka, a profesora Wolfa, viceprezidenta Capmus Europe. Udalosť sa uskutoční 15.7. o 18:00, kde sa na cestný bicykel, ktorý je symbol celého projektu, podpíše aj slovenská europoslankyňa Monika Flašíková-Beňová.

Projekt “Ride for your Right!” sa realizuje už niekoľko rokov. Každý rok je zameraný na rôzne európske témy a rôzne trasy. V minulosti cyklisti zvládli trasy zo Srbska do Ruska a na cestný bicykel sa podpísali európski lídri ako prezident Európskeho parlamentu, pán Martin Schulz.

Miroslav Hajnoš

Comments

comments