Vaša Európa, Váš názor 2014

Konaj, reaguj, ovplyvňuj – tak znie slogan blížiacich sa volieb do Európskeho parlamentu, ktoré sa uskutočnia v prvej polovici budúceho roku. Európsky hospodársky a sociálny výbor sa rozhodol v tomto duchu prostredníctvom udalosti Vaša Európa, Váš názor 2014 priniesť tému európskych parlamentných volieb bližšie k mladým, ktorí ešte nie sú síce oprávnení voliť, ale radi by vyjadrili svoj názor alebo sa dozvedeli viac informácií o európskej politike.

Ako presne táto akcia vyzerá? Európsky hospodársky a sociálny výbor náhodne vyberie z každej členskej krajiny jednu školu, z ktorej sa štyria zástupcovia (traja študenti a ich učiteľ/ka) zúčastnia 26. – 28. marca 2014 diskusie v hlavnom meste EÚ v Bruseli. Študenti budú mať možnosť spoznať podobne zmýšľajúcich rovesníkov, zhovárať sa s politickými vodcami alebo medzi sebou diskutovať. Organizátori pre Vás pripravia reálnu diskusiu, kde budete mať možnosť vyjednávať a dohodnúť sa na spoločnom uznesení, ktoré môže zmeniť Európu. Semináre sa uskutočnia vo štvrtok 27. marca 2014 v Bruseli.

Zaujala Vás táto možnosť a rozmýšľate, ako sa prihlásiť? Veľmi jednoducho! Stačí, ak presvedčíte svojho učiteľa/svoju učiteľku, aby vyplnili online prihlášku do 30. novembra (do polnoci bruselského času). Ubytovanie (dve noci) a cesta sú plne hradené (s výnimkou dopravy vo Vašej krajine).

Viac info a registrácia TU.

Veľa šťastia!

Zuzana Križanová

Comments

comments